Kvalifikacije za SP: Brazil lako sa Ekvadorom, Argentina i Urugvaj remizirali

Na tebli vodi Brazil sa 36 bodova, druga je Kolumbija sa 25
Paulinjo, Foto: Printscreen (YouTube)
Ažurirano: 01.09.2017. 11:37h

Fudbaleri Brazila nastavili su sa dominacijom u južnoameričkoj grupi kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine.

"Karioke" su u meču 15. kola savladale Ekvador 2:0

Izabranicima Titea trebalo je skoro 70 minuta da zatresu mrežu rivala. Prvi je to učinio Paulinjo nakon kornera u 69. minutu. Drugi pogodak za Brazil postigao je "povrijeđeni" Kutinjo u 76. minutu.

U mnogo težem položaju tri kola do kraja kvalifikacija nalazi se selekcija Argentine.

"Gaučosi" su u noći između četvrtka i petka remizirali sa Urugvajem 0:0.

Ovim remijem Urugvaj je zadržao treće mjesto koje vodi direktono u Rusiju sa 24 boda, dok je Argentina trenutno na petom mjestu koje vodi u baraža sa bodom manje od Urugvaja.

U ostalim mečevima Peru je bio bolji od Bolivije 2:1, dok je Paragvaj u gostima iznenadio Čile i slavio 3:0

Na tebli vodi Brazil sa 36 bodova, druga je Kolumbija sa 25. Bod manje od Kolumbije ima Urugvaj, dok Čile i Argentina imaju po 23 boda. U igri za plasman na prvenstvo su i Peru i Paragvaj sa 21 bodom, dok Ekvador ima 20 bodova. Bolivija sa 10 i Venecuela sa sedam bodova nemaju šanse da se plasiraju na smotru najboljih reprezentacija naredne godine.