Presudio gol Đorđevića: Arsenal slavio u Pljevljima

Arsenal na startu Meridianbet 1. CFL slavio u Pljevljima protiv Rudara - 1:0

9777 pregleda 7 komentar(a)
Fudbaleri Arsenala (arhiva), Foto: FSCG

Prvo poluvrijeme dobro, drugo loše - tako bi mogla da se opiše večerašnja utakmica Rudara i tivatskog Arsenala u Pljevljima u 1. kolu Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige.

Nakon 90 minuta više razloga za zadovoljstvo imaju Tivćani, koji su slavili 1:0 i uspješno otvorili novu sezonu.

A utakmicu je bolje otvorila domaća ekipa, koja je u tokom prvih 25 minuta igrala dobro i prva zaprijetila preko Sentokua, čiji je udarac glavom u devetom minutu zaustavio golman Arsenala Puletić.

Nakon toga dvije sjajne prilike imao je napadač domaćih Simić - prvo je u 12. minutu izašao sam ispred Puletića, šutirao, ali je golman gostujuće ekipe još jednom odlično reagovao. Potom je Simić tri minuta kasnije pokušao glavom, ali je opet zaustavljen.

I kako to obično biva uslijedila je kazna - u 32. minutu je napad Arsenala tekao sa lijeve strane, Čavor je ubacio loptu, a Đorđević se lijepo snašao, prebacio Vukčevića i zatresao mrežu.

Rudar je nakon toga imao priliku preko Golubovića, a u nastavku je bilo mirnije bez velikih prilika.

U drugom poluvremenu su igrači Rudara dva puta tražili penal, ali sudija Nikola Dabanović, uz negodovanje sa tribina, nije pokazao na bijelu tačku.

Rudar u narednom kolu gostuje Jedinstvu, Arsenal je domaćin Jezeru.