Šampion Hrvatske slavio 4:0 u prvom meču 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona

7579 pregleda 1 komentar(a)
Luka Ivanušec, Foto: Shutterstock
Ažurirano: 25.07.2023. 23:15h

Fudbaleri zagrebačkog Dinama odlično su otvorili kvalifikacije za Ligu šampiona - "modri" su večeras u prvom meču 2. kola na "Maksimiru" savladali Astanu 4:0.

Blistao je Luka Ivanušec, koji je postigao het-trik, a u listu strijelaca upisao se i Bruno Petković strijelac prvog gola na utakmici.

Dinamo je dominirao od prvog minuta, dok su se gosti branili, a taj njihov blok izdržao je sve do 36. minuta kada je Petković doveo domaću ekipu u vođstvo.

Nakon Petkovića, dirigentsku palicu je uzeo Ivanušec i sa tri pogotka lansirao "modre" u predvorje treće runde. Pravo čudo treba da se dogodi u revanšu, pa da hrvatski šampion ostane bez naredne faze i mečeva sa AEK-om.

Korak ka narednoj fazi napravio je i Panatinaikos, koji je u Košicama savladao Dnjepar 3:1, dok je Helsiniki kod kuće bio bolji od Moldea (1:0).

Žalgiris i Galatasaraj su igrali neriješeno (2:2), a pobjednika nije bilo ni na meču između Serveta i Genka (1:1).

Zrinjski je kod kuće izgubio od Slovana iz Bratislave (1:0), a Kopenhagen je u gostima savladao Brejdablik (2:0).