Bez milosti prema Kompaniju: Haland prekinuo loš niz, Siti nastavio "teror" protiv Barnlija (VIDEO)

Aktuelni šampion rutinskom pobjedom otvorio sezonu u Premijer ligi

8348 pregleda 0 komentar(a)

Možda nije viđena dominacija Mančester sitija po ukusu perfekcioniste Pepa Gvardiole, ali za prvi meč u sezoni Premijer lige aktuelnom šampionu je bilo dovoljno da odigra i na otprilike 50 odsto mogućnosti.

Omiljena žrtva kluba iz Mančestera nije imala šansi na povratku u elitu - Siti je na "Tarf Muru" savladao Barnli 3:0 i počeo pohod na novu titulu.

Čak 12. put zaredom je Siti bio bolji od Barnlija, u tom nizu je postigao 43 i primio samo jedan gol, a Gvardiola može da bude zadovoljan što je Erling Haland prekinuo seriju od od šest utakmica u kojima nije tresao mrežu.

Norvežanin je prvo pogodio u 4. minutu na pas Rodrija, onda u 36. kada je iskoristio asistenciju Hulijana Alvaresa.

Kod 2:0 je sve bilo riješeno, ali je Siti nastavio da ide naprijed, pa se u nastavku upisao i Rodri, kada je i bilo jasno da tim koji vodi legenda kluba sa "Etihada" Vensan Kompani mora da se pomiri sa ubjedljivim porazom.

Ako nešto nije bilo dobro za Siti, to je povreda Kevina de Brujnea koji je već u 23. minutu morao da prepusti mjesto novajliji Mateu Kovačiću.