Leteći fudbal na "Sent Džejms parku": Isak je klasa, Njukasl već uhvatio zalet

Spektakl na sjeveru Engleske, dva gola Šveđanina, pogodio i Sandro Tonali - 5:1

11224 pregleda 3 komentar(a)
Isak postiže gol za 3:1, Foto: Reuters

Startovala je Premijer liga, a Njukasl je nastavio gdje je stao prošle sezone - tim Edija Haua ima naviku pobjeđivanja i spreman je da igra atomski fudbal.

Demonstrirao je to protiv Aston Vile na prepunom "Sent Džejms parku" na kojem će se ove sezone odigrati makar tri utakmice Lige šampiona - "svrake" su nadigrale "lavove" (5:1), dočekale debitanski gol Sandra Tonalija i pravu formu Aleksandra Isaka.

Italijan je akrobatski u 6. minutu donio prednost domaćinu, a Vila već u 11. odgovorila preko Muse Dijabija, pojačanja iz Bajera...

Već u 16. Njukasl je opet došao do prednosti - Isak je bio strijelac na pas Svena Botmana čija je potencijalna ofsajd pozicija nekoliko minuta bila na provjeri u VAR sobi.

Od momenta kada je Njukasl drugi put poveo počela je i dominacija.

Isak je u 58. uzeo loptu Ezriju Konsi i rutinski lobovao Emilijana Martinesa koji je samo nekoliko minuta kasnije zaustavio Šveđanina jedan na jedan...

Nije Argentinac, međutim, mogao da spriječi težak poraz tima iz Birmingema, pa su do kraja pogodili još Kalum Vilson i novajlija Harvi Barns.