Petrovac čuva prvo mjesto, Rudar 360 minuta bez gola, Arsenal slavio u Baru

Pljevljaci promašili penal kod 0:0 pod Malim brdom

12848 pregleda 16 komentar(a)

Prošlo je 360 minuta fudbala, a Rudar još nije pronašao put do gola u Meridianbet Prvoj fudbalskoj ligi ove sezone.

U Petrovcu je bio nikad bliži, ali pamti se poraz - domaćin je pod Malim brdom slavio 2:0 pa će i poslije 4. kola biti lider.

Pljevljaci su promašili penal u 64. minutu kada je Arihira Sentokua zaustavio Marko Kordić, a kazna na drugoj strani je stigla veoma brzo.

Igrao se 68. kada je Adnan Bašić sa ivice peterca lako pogodio za prednost koju je u finišu u trijumf pretvorio Nikola Zvrko.

Uradio je to na neobičan način jer ga je golman Rudara Stojan Vukčević pogodio loptom u glavu na 30 metara od sopstvenog gola. Ona se potom odbila u mrežu.

Arsenal je slavio u Baru i nanio Mornaru prvi poraz (1:0), poslije tri remija.

Tivćani su preživjeli nekoliko šansi domaćina (promašivali su Marko Ćetković i Aleksandar Vujačić), a onda dočekali period bolje igre i krunisali je u 89. minutu kada se na pas Hulijana Montenegra upisao Darko Nikač.