Kraj posta dugog 14 mjeseci: Mugoša dao gol i zaboravio muke iz Kobea

Crnogorski reprezentativac dao prvi gol za svoj tim, time konačno zatresao mrežu nakon 22. juna 2022. godine, a potom i asistirao u pobjedi 3:1 nad Daeguom

10811 pregleda 5 komentar(a)

Stefan Mugoša je godinu prije isteka ugovora u Visel Kobeu tražio od japanskog kluba da se vrati u korejski Inčon, kako bi opet mogao da uživa u fudbalu.

U klubu u kojem je ostavio dubok trag je prekinuo post dug gotovo 14 mjeseci - crnogorski reprezentativac je dao prvi gol za svoj tim, time konačno zatresao mrežu nakon 22. juna 2022. godine, a potom i asistirao u pobjedi 3:1 nad Daeguom.

Mugoša je sjajno pogodio u 23. minutu, nakon asistencije Žersa.

Ofanzivcu iz Gvineje Bisao se odužio u sudijskoj nadoknadi 1. poluvremena, kada mu je odlično dao pas za nedostižnih 3:0.

Nekadašnji igrač Budućnosti, Mladosti, Kajzerslauterna, Auea, Minhena 1860, Karlsruea i Šerifa je po ko zna koji put pokazao koliko mu prija igranje u K-ligi.

Tog 22. juna prošle godine je upisao het-trik protiv Gangvona, nakon čega ga je kupio Visel, ali u Džej ligi nikada nije dobio pravu šansu.

Za tim iz Kobea je odigrao svega 483 minuta na 12 utakmica, a nije upisao ni gol ni asistenciju.

U dresu Inčona potpuno drugačija statistika - zatresao je mreže 69 puta i 13 puta asistirao saigračima na 133 nastupa.