Liverpul izazvao Čelsi, Poketino našao odgovor: Remi na "Stamfordu"

"Plavci" i "redsi" odigrali neriješeno u derbiju prvog kola Premijer lige

7640 pregleda 0 komentar(a)

Derbi dva tima koja su prošle godine podbacila u Premijer ligi nije razočarao, ali ni Čelsi ni Liverpul na startu ne izgledaju kao ekipe spremne da pucaju na sam vrh engleskog fudbala.

NIje bilo pobjednika na "Stamford bridžu" (1:1) i utisak je da Maurisio Poketino i Jirgen Klop jednako mogu da budu zadovoljni nakon mnogo preokreta za 90 minuta.

"Redsi" su bolju igru krunisali u 18. minutu kada je Luis Dias iskoristio majstorski pas Mohameda Salaha.

Vjerovatno bi meč imao drugačiji tok da Salahu nije poništen gol za 2:0 u 29, ali od tog trenutka se utakmica bitno promijenila na vodenicu domaćina.

"Plavci" su dobili dodatni motiv, napali nesigurnu odbranu protivnika i odmah dobili ono što su tražili - novajlija Aksel Disasi je iskoristio gužvu u kaznenom prostoru matirao Alisona Bekera u finišu prvog dijela.

Nalet Čelsija je donio čak i preokret, ali brzo je na tribinama splasnula euforija jer je VAR pokazao da je Ben Čilvel pogodio iz ofsajda.

Nastavak je donio po nekoliko šansi na obje strane, bliži je trijumfu bio Liverpul, ali Čelsi nije zaslužio da izgubi...