Barsi samo bod u „ratu” sa Hetafeom, odluka sudije iz 104. minuta će biti pod lupom

Huan Iglesijas je udario Ronalda Arauha u šesnaestercu, a sudija Grado je na poziv iz VAR sobe otišao da gleda snimak. Umjesto na penal, pokazao je da je Gavi neposredno pred taj kontakt igrao rukom, zbog čega je dodijelio loptu domaćima, mada se nije jasno vidjelo da li je u pravu. Ostalo je 0:0

12357 pregleda 10 komentar(a)

La Liga je tek počela, a već ima materijala za kontroverze - Barselona je uzela samo bod na gostovanju Hetafeu, ali će se najviše pričati o detalju iz 101. minuta.

Huan Iglesijas je udario Ronalda Arauha u šesnaestercu, a sudija Grado je na poziv iz VAR sobe otišao da gleda snimak.

Umjesto na penal, pokazao je da je Gavi neposredno pred taj kontakt igrao rukom, zbog čega je dodijelio loptu domaćima, mada se nije jasno vidjelo da li je u pravu.

Meč će se pamtiti po tri crvena kartona i čak 26 minuta nadoknade u dva poluvremena.

U pravom ratu na terenu isključeni su krilo Barse Rafinja u 42. minutu, defanzivac domaćih Haime Mata u 57, te trener Katalonaca Ćavi u 70. minutu, zbog žestokih protesta prema sudijama.

Uzgred, pitanje je zašto sudija nije kaznio Damijana Suaresa, koji je u 1. poluvremenu "nasadio" Ilkaja Gindogana na lakat.