Fudbalerke Španije prvi put u finalu Svjetskog prvenstva

Španija je u polufinalu bila bolja od Švedske (2:1), a za drugo mjesto u finalu sjutra će se boriti Australija i Engleska

2253 pregleda 0 komentar(a)
Fudbalerke Španije slave pored razočaranih Šveđanki, Foto: Reuters

Ženska fudbalska selekcija Španije plasirala se danas u finale Svjetskog prvenstva, pošto je u novozelandskom Oklandu pobijedila Švedsku sa 2:1. Španija je povela u 81. minutu, kada je Salma Paraljuelo došla do odbijene lopte u kaznenom prostoru i savladala švedsku golmanku Zećiru Mušović. Sedam minuta kasnije Švedska stiže do izjednačenja poslije gola Rebeke Blomkvist, da bi pobjedu Španiji i plasman u prvo finale donela Olga Karmona u 89. minutu, poslije odličnog šuta pod prečku. Sjutra se u drugom polufinalu sastaju Australija i Engleska u Sidneju. Utakmica za treće mjesto igra se u subotu u Brizbejnu, dok je finale na programu u nedjelju u 12.00 u Sidneju.