Klaksvik nije uspio, gol Rakonjca, AEK slavio u Zagrebu

AEK nakon preokreta slavio 2:1, Rakonjac samo ublažio poraz TSC-a od Brage (4:1)

13044 pregleda 1 komentar(a)

Fudbaleri Klaksvika nisu uspjeli da se plasiraju u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona - nakon pobjede u prvom meču (2:1) prvak Farskih Ostrva je večeras poražen u gostima od Moldea 2:0 u revanšu trećeg kola.

Norveški šampion je slavio nakon 120 minuta, a poveo je u 17. minutu preko Eriksena. Klaksvik je mogao da kompletira još jednu senzaciju, ali je u 73. minutu Kasi glavom pogodio prečku.

Nakon toga meč je otišao u produžetke u kojima je Molde stigao do drugog gola, a strijelac je bio Lines u 112. minutu.

Meč Moldea i Klaksvika sudio je crnogorski arbitar Nikola Dabanović.

Klaksvik sezonu nastavlja u plej-ofu kvalifikacija za Ligu Evrope, a sigurno je obezbijedio grupnu fazu Lige konferencije.

A večeras je eliminisan i TSC iz Bačke Topole, koji je na domaćem terenu izgubio od Brage 4:1.

Strijelac za ekipu iz Srbije bio je crnogorski fudbaler Marko Rakonjac, koji je samo ublažio poraz u 40. minutu. Prethodno su se u listu strijelaca upisali Pici, Bruma, Đalo i Al Musrati.

Pobjedu je upisao i AEK, koji je u prvom meču savladao na "Maksimiru" Dinamo 2:1.

Domaći su u 39. minutu poveli preko Bulata, a onda je grčka ekipa preokrenula, a strijelci su bili Zuber i Jalanopulos.