Prva pobjeda Liverpula, nova goleada Brajtona

"Redsi" bolji od Brnmuta, iako su gubili od 3. minuta, a od 58. imali i igrača manje

3224 pregleda 0 komentar(a)
Žota postiže gol za 3:1 na "Enfildu", Foto: Reuters

Liverpul je poslije remija sa Čelsijem u Londonu odradio domaći zadatak u prvom meču na svom terenu u Premijer ligi ove sezone.

"Redsi" su na "Enfildu" opravdali ulogu favorita protiv Bornmuta (3:1), iako su već u 3. minutu primili gol.

Semenjo je, naime, donio prednost gostima, ali je kasnije sve išlo onako kako je želio Jirgen Klop.

U 28. je Dias izjednačio, a već u 36. je Salah pogodio poslije penala koji je iznudio Soboslaj.

Egipatski fudbaler je prvo promašio šut sa 11 metara, odbranio mu je Neto, da bi iz odbitka poslao loptu u mrežu.

Na 2:1 je Liverpul ostao sa igračem manje (direktan crveni karton Mekalistera u 58), a samo četiri minuta poslije isključenja je uslijedio novi gol u mreži Bornmuta.

Postigao ga je Žota...

A Brajton je još jednom pokazao da igra spektakularan fudbal.

Na premijeri je deklasirao Luton 4:1, a sada je postigao četiri pogotka na gostovanju Vulverhemptonu.

Mitoma je iz fantastičnog solo prodora najavio pobjedu "galebova", koju su u u drugom poluvremenu osigurali Estupinjan na pas Japanca i dvostruki strijelac Marč kojem je dva puta asistirao Ensiso.

Mali londonski derbi na "Krejven kotidžu" je pripao Brentfordu koji je nadigrao Fulam - 2:0.

Visa je u prvom dijelu zatresao mrežu "kotidžersa", a bolju igru gostiju je u drugom krunisao dvostruki strijelac Embeumo.