Đurđević traži golgetersku formu, pogodak protiv Mirandesa za najavu dobre sezone

Crnogorski reprezentativac strijelac za Sporting Hihon u 2. kolu španske Segunde

8998 pregleda 2 komentar(a)

Uroš Đurđević je počeo šestu sezonu u dresu Sportinga iz Hihona i otvorio je na pravi način.

Nakon što je u prvom kolu Segunde igrao 76 minuta u porazu od Valjadolida (2:0) crnogorski reprezentativac je bio strijelac u pobjedi nad Mirandesom.

Sporting je na "Molinonu" slavio 3:0, a rođeni Beograđanin je bio strijelac u 34. kada je svom timu donio dva gola prednosti.

Prije njega je mrežu zatresao Huan Otero, a onda i Kampos Gaspar, pa je već do poluvremena postavljen konačan rezultat.

Đurđević je nekoliko prethodnih akcija nacionalnog tima preskočio zbog povreda i očekuje se da bude na spisku selektora Miodraga Radulovića za septembarski nastavak kvalifikacija za Euro.

"Hrabre sokole" čekaju dueli sa Litvanijom u Kaunasu 7. septembra i protiv Bugarske u Podgorici.