Titograd slavio na startu, slijedi duel sa Evropom

Crnogorski predstavnik je bio bolji od gruzijskog Georgijansa 4:3

2477 pregleda 1 komentar(a)

KMF Titograd savladao je večeras u dvorani hotela "Voco" gruzijski Georgijans (4:3) u prvom kolu grupe C preliminarne faze kvalifikacija za Futsal Ligu šampiona.

Gruzijci su poveli pogotkom Iraklija Todue na isteku desetog minuta. Ipak, Titograd je preokrenuo zahvaljujući Nikoli Cimbaljeviću i Goranu Deliću.

Todua je ubrzo vratio meč u egal, međutim, Cimbaljević je u 29. minutu pogodio i tako najavio trijumf. Isti igrač je svojim trećim golom na utakmici u 37. minutu približio Podgoričane cilju, da bi Nikoloz Gabričidze desetak sekundi prije kraja postavio konačan rezultat.

Prvi meč preliminarne runde završen je ubjedljivom pobjedom Ajndhovena, koji je sa 5:0 savladao Evropu sa Gibraltara.

U drugom kolu grupe, Titograd će sjutra (20:30) igrati sa Evropom.

Plasman u glavnu fazu kvalifikacija izboriće prvoplasirana ekipa, kao i najbolja drugoplasirana iz neke od osam grupa.