Debakl Partizana u Danskoj, lako za Fener, poraz Fiorentine u Beču

"Crno-bijeli" primili pet golova od Nordsjelanda u prvom meču plej-ofa za Ligu konferencije - 5:0

17594 pregleda 30 reakcija 31 komentar(a)
Ažurirano: 24.08.2023. 22:45h

Protiv ovakvog, vjerovatno nikad slabijeg Partizana, danski Nordsjeland izgleda kao da je Mančester siti.

Danski tim je bio toliko dominantan protiv "crno-bijelih" da je izgledalo da može da postigne gol u bilo kom trenutku - dao ih je ukupno pet (5:0) i praktično osigurao plasman u grupnu fazu Lige konferencije.

Fudbal je igra u kojoj je sve moguće, ali teško da Partizan može da ovaj dvomeč učini neizvjesnim nakon svega što je pokazao ili nije pokazao u prvoj utakmici.

Golčina Fresea u 11. minutu je najavila pobjedu domaćina, a drugi i treći gol je Nordsjeland postigao iz penala koje je sastav Igora Duljaja morao da izbjegne.

Prvi je skrivio Nikola Antić, drugi crnogorski reprezentativac Aleksandar Šćekić (obojica su neoprezno igrali rukom), pa je u oba navrata siguran realizator bio Ingversten.

Nakon 3:0 Partizan više nije postojao na terenu, odbrana pogotovo i konačnih 5:0 (pogodak Viladsena i autogol Ilića uz očajnu reakciju golmana Jovanovića koji je skinuo veliki broj zicera) savršeno oslikavaju dešavanja na terenu...

Crnogorski fudbaler Žarko Tomašević je igrao desetak minuta u pobjedi Astane nad albanskim Partizanijem (1:0), dok je Marko Miličković bio na terenu u prvom poluvremenu u teškom porazu Žalgirisa na svom terenu od Ferencvaroša (4:0).

Fenerbahče je u Istanbulu dao pet golova Tventeu (5:1), dok je Bešiktaš u Bukureštu bio bolji od Dinamo Kijeva (3:2).

Fiorentina je poražena od Rapida u Beču (1:0), a Ajntraht nije mogao više od 1:1 u Sofiji provtiv Levskog.

Vodio je njemački tim golom Kolo Muanija, ali je remi domaćinu u 95. minutu donio Fadiga...

Rijeka je bila blizu neriješenog ishoda u Lilu, na kraju je poražena 2:1 - francuskoj ekipi je trijumf donio 17-godišnji Joro u 89.

Klub Briž je u Pamploni bio bolji od Osasune (2:1), a PAOK je slavio protiv Hartsa u Edinburgu i to poslije preokreta (2:1). Za grčki tim su pogađali Švab iz penala i Živković.

Kosovski Balkani, za koji nastupaju crnogorski internacionalci Damir Ljuljanović i Edvin Kuč, deklasirali su BATE u Prištini, iako su Bjelorusi vodili od 10. minuta - na kraju je bilo 4:1.

Kuč je igrao 90 minuta, golman Ljuljanović je goleadu gledao s klupe.

Astana - Partizani 1:0

Tobol - Viktorija Plzenj 1:2

Struga - Brejdablik 0:1

Žalgiris - Ferencvaroš 0:4

Nordsjeland - Partizan 5:0

Dinamo Kijev - Bešiktaš 2:3

Farul Konstanta - HJK Helsinki 2:1

Fenerbahče - Tvente 5:1