Dinamo nadigrao Spartu, Kudus lansirao Ajaks, Karabag blizu grupne faze, Bilbija dao nadu Zrinjskom

Prve utakmice plej-ofa za Ligu Evrope

15834 pregleda 8 komentar(a)
Ažurirano: 25.08.2023. 00:04h

Dinamo Zagreb je prije dva dana promijenio trenera, Igora Bišćana je naslijedio Sergej Jakirović, i šok terapija je uspjela.

Hrvatski šampion se primakao grupnoj fazi Lige Evrope nakon što je u prvoj utakmici plej-ofa u Maksimiru bio bolji od Sparte iz Praga - 3:1.

Česi su poveli golom Krejčija u 39. minutu, a do poluvremena je izjednačio Špikić.

Razlika je napravljena u samo tri minuta.

U 59. je prednost "modrima" donio Perić, a konačan rezultat je u 61. postavio Ivanušec koji bi karijeru trebalo da nastavi u Fejnordu.

Het-trik Kudusa u periodu od 16. do 50. minuta i pogodak Brobija učinili su da Ajaks već poslije prve utakmice sa Ludogorec napravi ogroman korak ka grupnoj fazi.

Holandski velikan je u Razgradu vodio 5:0 na startu drugog poluvremena, domaćin je do kraja samo ublažio poraz - 4:1.

I Karabag grabi ka cilju - tim naših Marka Jankovića i Marka Vešovića je bio bolji od Olimpije u Ljubljani (2:0).

Medina i Leandro Andrade su do poluvremena riješili pitanje pobjednika, pa se Karabag pita pred revanš koji je za sedam dana u Bakuu.

Janković je igrao cijeli meč, Vešović je i dalje van tima zbog povrede...

Mostarski Zrinjski ima aktivan rezultat poslije poraza od LASK-a u Austriji (2:1).

LASK je vodio 2:0, a u 71. je za šampiona Bosne i Hercegovine strijelac bio Bilbija.

Čukarički nije imao šansi u Pireju - Olimpijakos je pobijedio 3:1, a mogao je mnogo ubjedljivije.

Srpski tim je pogodio u sudijskoj nadoknadi preko Jankovića.

Haken - Aberdin 2:2

Slavija Prag - Zorja 2:0

Dinamo Zagreb - Sparta Prag 3:1

Ludogorec - Ajaks 1:4

Olimpija - Karabag 0:2

Rojal Union - Lugano 2:0

Slovan - Aris 2:1

Klaksvik - Šerif 1:1