Vinisijus se povrijedio, Rodrigo promašio penal, ali Real ima Belingema! (VIDEO)

Madriđani teškom mukom slavili protiv Selte u Vigu (1:0), ostvarivši treću pobjedu u gostima na početku sezone

7416 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje Belingema sa saigračima, Foto: Reuters

Treće kolo La Lige, treće gostovanje, treća pobjeda - Real Madrid je nakon Bilbaa i Almerije osvojio i Vigo, ali uz mnogo više peripetija nego na prethodnim duelima.

U Baskiji je bilo 2:0, u Almeriji 3:1, a večeras u Galiciji - 1:0, i to četvrtim golom Džuda Belingema na tri utakmice u dresu "kraljevskog kluba".

Englez je na "Balaidosu" pogodio u 81. minutu.

Prije toga, mnogo problema za Real, mnogo sreće, ali i nesrećnih okolnosti.

Selta je mogla do vođstva već trećem minutu, ali je gol Jorgena-Strand Larsena poništen zbog prekršaja u ranoj fazi akcije.

Zbog povrede je u 18. minutu teren napustio napadač Madriđana Vinisijus Žunior, a njega je zamijenio Hoselu.

Igrao se 66. minut kada je prekršaj nad igračem Reala Rodrigom u svom kaznenom prostoru napravio golman Selte Ivan Viljar.

Upravo je Rodrigo šutirao sa bijele tačke, ali je Viljar odbranio njegov udarac, za veliki bijes trenera Reala Karla Anćelotija.

I kada se činilo da bodovi izmiču, ponovo se ukazao Džud Belingem, koji je svoj četvrti gol u sezoni postigao glavom.

Real je na prvom mjestu Primere sa sve tri pobjede, Selta je 16. sa jednim bodom.

U sljedećem kolu Real Madrid dočekuje Hetafe, a Selta gostuje Almeriji.