Rodri opet čovjek odluke: Siti promašivao, rizikovao i slavio na "Bramal lejnu"

Aktuelni šampion stigao do treće pobjede u sezoni

5976 pregleda 0 komentar(a)

Pep Gvardiola nije bio na klupi zbog operacije leđa, Erling Haland nije imao svoj dan, ali Mančester je prošao kroz Šefild i stigao do treće pobjede u Premijer ligi.

Nakon trijumfa od 2:1 na "Bramal lejnu" aktuelni prvak je jedina ekipa sa maksimalnim učinkom, ali Gvardiola - odakle god da je gledao ovu utakmicu - teško da je zadovoljan.

Mnogo grešaka je pravio Siti, a Haland promašio sve što je mogao, čak i penal u prvom poluvremenu kada je pogodio stativu.

Norvežanin je, ipak, u 63. minutu postigao gol glavom na centaršut Džeka Griliša i vjerovalo se slomio otpor domaćina.

Šefild junajted je reagovao, izjednačio u 85. pogotkom Džejdena Bogla, ali je slavlje povratnika u elitu kratko trajalo...

Samo tri i po minuta kasnije Siti je došao do trijumfa - mrežu je u svom stilu, drop udarcem lijevom nogom, zatresao Rodri...

Drugu pobjedu u sezoni je upisala Aston Vila koja je lako izašla na kraj sa Barnlijem na "Tarf Muru" - 3:1.

Vodila je 2:0 pogocima Matija Keša, smanjio je Lajl Foster, a konačan rezultat je postavio Musa Dijabi.