Janković sa Karabagom u Ligi Evrope, debakl Dinama u Pragu, ispao Zrinjski

Sparta eliminisala "modre" nakon što je u Zagrebu bilo 3:1 za hrvatskog šampiona

8282 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 31.08.2023. 22:54h

Marko Janković i Marko Vešović će igrati grupnu fazu Lige Evrope sa Karabagom.

Azerbejdžanski tim nije propustio šansu, u Bakuu je danas odbranio pobjedu iz Ljubljane protiv Olimpije i osigurao prolaz - bilo je 1:1 nakon što je prošlog četvrtka slavio 2:0.

Karabag je poveo u 24. minutu golom Bejramova iz penala i već tada je bilo jasno da slovenački tim nema šansi.

Sve što je Olimpija uradila bilo je da izjednači do kraja poluvremena preko Pinta.

Janković je igrao 89 minuta, dok je Vešović i dalje van terena zbog povrede lista.

Olimpija sezonu nastavlja u grupnoj fazi Lige konferencije.

U Ligu konferencije ide i zagrebački Dinamo, nakon debakla u Pragu protiv Sparte - 4:1.

"Modri" su u Češku pošli sa prednošću od 3:1, ali nije bilo dovoljno - Sparta je vodila 3:0, Baturina 20 minuta prije kraja donio Dinamu rezultat za produžetke, ali je domaćin do grupne faze stigao pogotkom Nigerijca Olatundžija u 87.

Na korak od Lige Evrope je stao Zrinjski. Šampion Bosne i Hercegovine je odigrao samo 1:1 kod kuće protiv austrijskog LASK-a, pa sezonu nastavlja u Ligi konferencije (prvi meč 2:1 za tim iz Linca).

Bilbija je iz penala donio prednost Zrinjskom, vjerovalo se da je moguća senzacija, ali je svaku nado domaćinu ubio bivši vezista Crvene zvezde Jovičić golom u 52. minutu.

Olimpijakos je i u Leskovcu lagano izašao na kraj sa Čukaričkim (3:0), a Ajaks je mogao da dozvoli sebi i da izgubi u Amsterdamu od Ludogoreca 1:0 nakon što je Razgradu bio ubjedljiv - 4:0.

Aris je deklasirao Slovan (6:2), Slavija iz Praga je eliminisala ukrajinsku Zorju (izgubila je 2:1 nakon trijumfa 2:0 u prvom meču), dok je Šerif prošao Klakslik sa Farskih Ostrva.

U Tiraspolju je slavio 2:1 poslije 1:1 u prvom susretu...

Karabag - Olimpija 1:1 (prvi meč 2:0)

Aris - Slovan 6:2 (1:2)

Zorja - Slavija Prag 2:1 (0:2

Šerif - Klaksvik 2:1 (1:1)

Sparta Prag - Dinamo 4:1 (1:3)

Ajaks - Ludogorec 0:1 (4:0)

Čukarički - Olimpijakos 0:3 (1:3)