Dan za het trikove: Impresivni Totenhem, Siti uz pomoć sudija deklasirao Fulam, Čelsi tone

Trojica igrača postila po tri gola - Son, Erling Haland i Brajtonov napadač Ivan Ferguson

15572 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 02.09.2023. 20:27h

Totenhem je hit početka sezone u Premijer ligi, uprkos prognozama da ga čeka težak period bez Harija Kejna.

Rano je za prognoze koliki su dometi Sparsa, ali niko ne može da im ospori da u ovom momentu igraju najbolji i najdinamičniji fudbal na Ostrvu.

Nakon četiri kola Totenhem ima 10 bodova, a treću pobjedu je ostvario na "Tarf Muru" protiv Barnlija - deklasirao je povratnika u elitu (5:2).

Domaćin je čak i poveo preko Lajla Fostera u 4. minutu, ali nakon toga je tim iz sjevernog Londona bio apsolutni gazda na terenu.

Izjednačio je Son u 16, preokrenuo Kristijan Romero u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je i bilo jasno da Totenhem grabi ka novom uspjehu.

Dominacija se nastavila i u drugom dijelu - Son je kompletirao het-trik, a upisao se i Džejms Madison oko kojeg se vrti praktično sve u sistemu novog menadžera Enjdža Postekoglua.

Ispred Totenhema na tabeli je samo Mančester siti koji je zadržao maksimalan učinak.

Aktuelni prvak je na "Etihadu" bio bolji od Fulama (5:1), ali nije bilo jednostavno kao što govori konačan rezultat, jer su gosti u prvom dijelu oštećeni u dvije situacije.

Prvo Ruben Diaš nije dobio crveni karton zbog faula nad Harijem Vilsonom kod 0:0, a potom je priznat gol Nejtana Akea za 2:1 iako je Manuel Akanđi iz ofsajda ometao golmana Bernda Lena...

Trostruki strijelac je bio Erling Haland (jednom iz penala), a zabilježio je i asistenciju kod pogotka Hulijana Alvaresa.

Po ko zna koji put je razočarao Čelsi, koji uprkos ogromnim ulaganjima djeluje kao osrednja premijerligaška ekipa.

Sada je mjeru "plavcima" uzeo Notingem forest koji je na "Stamford bridžu" trijumfovao 1:0 - jedini gol je postigao Entoni Elanga poslije greške veziste Čelsija Konora Galagera.

Čelsi je pokušavao, prije gola "šumara" bio i bolji, ali u sastavu Maurisija Poketina nema igrača koji može da napravi razliku...

Nije to ni novajlija iz Viljareala, napadač Nikolas Džekson, koji je u 82. minutu promašio praktično prazan gol.

Het-trik je viđen i u Brajtonu, gdje je domaćin nadigrao Njukasl - 3:1.

Za "galebove" je pogađao 18-godišnji Irac Ivan Ferguson - tresao je mrežu "svraka" u 27, 65. i 70. minutu.

Ovo je drugi put u istoriji Premijer lige da su u istom danu trojica igrača došla do het-trika.

Prije Sona, Halanda i Fergusona to su uradili Alan Širer, Robi Fauler i Toni Jeboa 23. septembra 1995. godine.