Tel riješio rebus lavirinta u Borusija parku

Bajern nakon pet neuspješnih pokušaja uspio da slavi protiv Borusije Menhengladbah - 2:1

6480 pregleda 1 komentar(a)
Gol za prekid agonije nakon samo pet minuta na terenu za Tela, Foto: REUTERS

Borusija park nije više mjesto gdje se Bajern gubi - rebus za lavirint u Menhengaldbahu riješio je 18-godišnji Francuz Matis Tel i nakon pet mečeva patnje najveći njemački kluib je osvojio bodove protiv domaće Borsuije - 2:1.

I to preokretom, jer su domaći igrači bolje ušli u meč i nakon pogotka Itakure kojem je Veber glavom prebacio loptu nakon kornera Plee u 30. minutu, tri minuta kasnije Fridrih je i pogodio prečku.

Bajern je počeo da pritiska i Liroj Sane je pogodio prečku ali prava inicijativa, tačnije dominacija Bavaraca krenula je u nastavku. Tomas MIler je okrznuo stativu, Gnabri je neometan glavom pogodio golmana Nikolasa i sve to nakon pogotka za izjednačenje Saneau 58. minutu.

Ipak, pritisak Bajerna je urodio plodom tek ulaskom u igru mladog Francuza u 82. minutu da bi pet minutza kasnije potpisao preokret i pobjedu nakon nove asistencije, tačnije kornera Džošue Kimiha.