Faktor Tiram: Francuz se predstavio navijačima Intera, "viola" bez šansi u Gradu mode

Ubjedljiva pobjeda "nerazura", dva gola Lautara Martines, pogodak i asistencija Francuza

7015 pregleda 0 komentar(a)
Markus Tiram i Lautaro Martines, Foto: Reuters

Markus Tiram je Interov posao od nula eura ovog ljeta, stigao je nakon što mu je istekao ugovor sa Borusijom Menhengladbah i početak sezone je obećavajući za Francuza.

Sin legendarnog Lilijana Tirama je bio glavni lik u pobjedi "nerazura" nad Fiorentinom - tri od četiri gola u ubjedljivoj pobjedi 4:0 imala su njegov pečat.

U prvom poluvremenu je 26-godišnjak rođen u Parmi udarcem glavom otvorio protivnika na centaršut Federika Dimarka, a u nastavku je učinio sve da se upišu i ostali.

Asistirao je Lautaru Martinesu za 2:0, potom i iznudio penal kada je siguran izvođač bio Hakan Čalhanoglu...

Tiram je uz ovacije napustio teren sredinom drugog dijela, ali Inter se ni tada nije zaustavio zahvaljujući Martinesu.

Kapiten je pogodio još jednom (centaršut Huana Kvadrada), pa je nakon tri kola na brojci od pet pogodaka u italijanskom šampionatu.

Inter ima maksimalan učinak, dijeli prvo mjesto sa Milanom - i to pred Derbi dela Madonina koji se igra 16. septembra.

Prvi put se u sezoni radovao Torino, a tri boda protiv Đenove mu je donio srpski reprezentativac Nemanja Radović u 95. minutu.