Šokantan remi Crne Gore: Litvanci u 94. minutu ugasili nadu "sokola"

Naša selekcija poslije preokreta vodila 2:1, a onda minut i po prije kraja primila gol za remi - 2:2

54925 pregleda 127 reakcija 127 komentar(a)
Ažurirano: 07.09.2023. 20:03h
Završeno
19:55h

U Kaunasu je vjerovatno ugašena nada crnogorskih fudbalera da mogu da se domognu jednog od prva dva mjesta u kvalifikacionoj grupi koje vodi na Evropsko prvenstvo.

Crna Gora je dala dva gola, preokrenula u samo desetak minuta u finišu, ali nije bilo dovoljno za pobjedu koja se podrazumijevala - osvojen je samo bod protiv Litvanije (2:2).

Sa ukupno pet bodova iz četiri utakmice je jasno da šanse izabranicima Miodraga Radulovića do kraja kvalifikacija nisu velike, pogotovo poslije ovako šokantnog remija protiv objektivno slabije selekcije.

Po jednu šansu su imala dva tima u prvom poluvremenu, a već početkom drugog dijela je poništen gol Nikole Krstovića zbog ofsajda u kojem je bio Vladimir Jovović.

Litvanci su reagovali - pogotkom. Žarko Tomašević je loše reagovao, a Gitis Paulauskas iskoristio sve to i lako matirao Milana Mijatovića.

Fudbalska reprezentacija Crne Gore

"Sokoli" su potom krenuli na sve ili ništa, svi napadači su bili na terenu i rizik se isplatio - Nikola Krstović je izjednačio u 78, a Stefan Savić potpisao preokret u 89.

Izgledalo je da je to - to, da će Crna Gora osvojiti Kaunas, ali domaćin je u 94. preko Fedora Černiha, koji je atraktivno matirao Mijatovića, izvukla remi... Morala je naša selekcija da izbjegne taj pogodak pošto je Savić otklonio opasnost, ali je slaba reakcija Uroša Đurđevića na 30 metara od gola crnogorskog nacionalnog tima dovela do toga da Černih majstorski pošalje loptu u mrežu.

Crna Gora kvalifikacije nastavlja u nedjelju - rival pod Goricom je Bugarska.

Izmjena: 20:03h
19:53h

Kraj utakmice u Kaunasu - 2:2. Crna Gora je propustila šansu, vjerovatno se i oprostila od borbe za jedno od prva dva mjesta u grupi.

19:51h

Izjednačila je Litvanija - 2:2 u 94. minutu.

Mrežu je zatresao Černih, uradio je to sjajno udarcem sa 20 metara, mada je naša selekcija morala da ranije otkloni opasnost.

Đurđević je sporo reagovao, Litvanci to iskoristili da kazne našu selekciju.

19:48h

Pet minuta sudijske nadoknade.

19:46h

GOOOOL! Povela je Crna Gora - Savić je pogodio za preokret u Kaunasu u 89. minutu.

Crna Gora je sada na korak od trijumfa protiv Litvanije.

19:44h

Đurđević je u 87. minutu imao odličnu šansu za preokret.

19:43h

Vrijeme prolazi, Crna Gora mora da rizikuje - do kraja regularnog dijela je ostalo još četiri minuta.

19:40h

Blizu je bio Krstović - šutirao je sa 17 metara, ali je odlično reagovao golman Gertmonas.

19:34h

Sve karte na napad je sada bacio Radulović - Đurđević je ušao umjesto Jovovića, dok je Jankovića zamijenio Đukanović.

19:27h

Vodi Litvanija - 1:0 od 71. minuta nakon što je imala nekoliko opasnih napada.

Pogodio je Paulauskas poslije veoma loše reakcije Tomaševića.

19:16h

Poništen je gol Krstovića zbog ofsajda.

VAR je presudio - u ofsajdu je bio Jovović u samom početku akcije koja je prethodila pogotku.

19:14h

GOOOOL! Vodi Crna Gora od 57. minuta protiv Litvanije - Krstović je zatresao mrežu na centaršut Camaja.

19:09h

Treća izmjena u našem timu - Lončar je u 53. minutu zamijenio Šćekića.

19:02h

Dvije izmjene u Radulovićevom timu - Jovetić i Camaj su ušli umjesto Mugoše i Savićevića.

19:00h

Počelo je drugo poluvrijeme - 0:0.

18:46h

Poluvrijeme u Kaunasu - nema golova u duelu Litvanije i Crne Gore.

Po jedna šansa na obje strane - Mijatović je sačuvao našu selekciju u 38, potom je Savićević u 42. minutu bio u odličnoj situaciji šutirao pravo u Gertmonasa.

18:42h

Uzvratila je Crna Gora, Krstović je lansirao Savićevića koji je šutirao u golmana Gertmonasa.

Bila je to velika šansa za našu selekciju.

18:38h

Šansa za Litvaniju - Mijatović je odbranio udarac Novikovasa koji je probao sa 15 metara iskosa.

18:36h

Jovović je prošao po desnoj strani, iznudio je korner. I dalje se čeka na pravu šansu "sokola".