Podvig omladinaca: Nadigrana Francuska u Senti

Crogorska omaldinska selekcija pobiejdila je vršnjake iz Francuske sa brojnim zvijezdama u prvom kolu turnira u Srbiji

7477 pregleda 7 komentar(a)
Podvig za pamćenje u Senti, Foto: FSCG

Podvig omladinske slekcije Crne Gore! Izabranici Gorana Perišića pobijedili su vršnajke iz Francuske u Senti sa 2:0, u prvoj utakmici Memorijala "Stevan Ćele Vilotić“.

Odigrali su naši omlainci sjajan meč, slavili protiv favorizovanog rivala sa 2:0, a "sokole" je u vođstvo doveo Stefan Golubović nakon četrdesetak minuta igre, dok je konačan rezultat postavio Luka Bubanja u 77. minutu.

"Igrali smo protiv izuzetno jake reprezentacije, koja u svojim redovima ima nekoliko igrača koji igraju seniorski fudbal u velikim evropskim ekipama. Uz to, Francuzi su bili evropski prvaci u ovom uzrastu, pa trijumf protiv takve selekcije ima višestruki značaj za ove momke. Odigrali smo taktički izuzetnu utakmicu, sveli protivnika na svega tri polušanse za 90 minuta, dok smo mi, sa druge strane, pored dva postignuta gola imali još dvije izuzetne prilike koje nismo iskoristili", kazao je Perišić i dodao:

"Preostaje nam da se što prije oporavimo, jer već za dva dana igramo još jednu izuzetno tešku utakmicu protiv Srbije. U meču ćemo dati šansu igračima koji su danas igrali manje".

A selekcija Francuske izašla je u izuzetnom sastavu, predvođena Matisom Telom koji je Bajernu prethodnog vikenda donio dugo čekanu pobjedu nad Borusijom Menhengladbah.

Utakmica drugog kola, između Srbije i Crne Gore, odiigraće se u subotu od 17 časova. Posljednji rival našim omladincima biće Mađarska.

FRANCUSKA - CRNA GORA 0:2

Stadion FK Senta, Senta. Sudija: Marko Delibašić (Srbija). Strijelci: Stefan Golubović 40, Luka Bubanja u 77. minutu. Žuti kartoni: Bubanja, Mrvaljević (Crna Gora)

Francuska: Žisten Bengi, Sael Nseke, Mamadu Sar, Demen Asumani, Ajman Eki (od 70. Mamadu Dijakon), Valentan Edoa (od 86. Andrea Dakur), Matis Tel (od 86. Simon Mukuta), Mateo Baoja (od 70. Maokran Bentumi), Eliaz Zidan, Aron Maluda, Noa Lamadi. Selektor: Bernar Diomed.

Crna Gora: Benjamin Krijestarac, Miloš Vračar, Lazar Maraš, Luka Lečić, Bodin Tomašević, Dragan Miranović (od 90.+5 Janko Vukićević), Marko Perović (od 63. Marko Vračar), Andrija Bulatović (od 81. Milan Roganović), Stefan Golubović (od 63. Balša Mrvaljević), Nikola Medojević (od 46. Strahinja Tešović), Andrej Camaj (od 46. Luka Bubanja). Selektor: Goran Perišić.