Francuska pet od pet, Holandija nadigrala Grčku, poker Slovenije, Albaniji bod u Pragu

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

5909 pregleda 0 komentar(a)

Francuska je sačuvala maksimalan učinak nakon pet utakmica u kvalifikacijama za Euro.

Sve je jasno u grupi B - sada je tim Didijea Dešana savladao Republiku Irsku 2:0 i nastavio sjajan niz, jer ni u petom meču nije primio gol (11:0).

Orelijen Čuameni je načeo goste na Parku prinčeva, a do poluvremena je postavljen konačan rezultat.

Pogodio je i Markus Tiram, koji je sredinom prvog dijela zamijenio povrijeđenog Olivijea Žirua.

U istoj grupi je važan trijumf upisala Holandija - bila je ubjedljiva protiv Grčke (3:0) s kojom sada dijeli drugo mjesto sa po šest bodova.

Marten de Ron, Kodi Gakpo i Vout Veghorst su lako izašli na kraj sa Helenima u Ajndhovenu, dvostruki asistent je bio Denzel Damfris.

Albanija je osvojila bod u Pragu protiv Češke (1:1, gol Bajramija sredinom nastavka), ali je i dalje ispred Poljske koja se sve do posljednjih dvadesetak minuta mučila sa Farskim Ostrvima.

Na kraju je slavila 2:0, dvostruki strijelac je bio Robert Levandovski.

Albanci imaju bod više od Poljaka, jedan manje od Čeha...

Bitan trijumf je ostvarila Slovenija, pa je i dalje na diobi drugog mjesta u grupi H sa Danskom.

Sastav Matjaža Keka je dao četiri gola Sjevernoj Irskoj (4:2). Dva pogotka je postigao Šporar, pogodio je i Šeško, uz autogol Evansa.

Finska, koja je pobijedila u Kazahstanu, lider je sa 12 bodova, po 10 su sakupili Danska i Slovenija, devet ima Kazahstan...