Sedmica Španije u Tbilisiju: Jamal ispisao istoriju, het-trik Morate

"Crvena furija" moćna protiv Gruzije (7:1), mladi as Barse se nameće i u nacionalnom timu

8755 pregleda 0 komentar(a)

Fudbaleri Španije su deklasirali Gruziju u Tbilisiju za drugu pobjedu u kvalifikacionoj grupi A za Evropsko prvenstvo.

"Crvena furija" nije ostavila dilemu, slavila je čak 7:1 u meču koji će se pamtiti po het-triku Alvara Morate i istorijskom učinku mladog Lamina Jamala.

Fudbaler Barselone je postao najmlađi debitant u nacionalnom timu Španije sa 16 godina i 57 dana, a da je apsolutno zaslužio minute od selektora Luisa de la Fuentea pokazao je u 74. kada je pogodio za 7:1 za najteži poraz Gruzije ikada.

Pored Jamala i Morate, mrežu Gruzina su tresli i Solomon Kvirkvelia (autogol), Dani Olmo i Niko Vilijams.

Jedini strijelac za domaćina bio je Giorgi Čakvetadze početkom drugog poluvremena kada je smanjio na 4:1.

Jamal definitivno iz sedmice u sedmicu pomjera granice.

Prije dvadesetak dana je u pobjedi Barse nad Kadisom 2:0 prvi put bio starter - tada je postao najmlađi prvotimac "blaugrane" u šampionatu (sa 16 godina i 38 dana).

Već u narednom kolu proglašen je za igrača utakmice u spektakularnom trijumfu aktuelnog šampiona protiv Viljareala 4:3, a sa 16 godina i 45 dana i najmlađi fudbaler koji je u španskom šampionatu upisao asistenciju.

Španci poslije tri meča imaju šest bodova na drugom mjestu, šest manje od Škotske koja je do sada slavila u sve četiri utakmice (večeras gostuje na Kipru).