Nejmar prestigao Pelea, Brazil krenuo pobjedom

Brazil na startu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo pobijedio Boliviju 5:1, Nejmar postigao dva pogotka i na prvom mjestu vječne liste brazilskih golgetera prestigao Pelea

7268 pregleda 3 komentar(a)
Nejmar, Foto: Reuters

Start kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo je bio uspješan - fudbaleri Brazila savladali su Boliviju (5:1), a utakmica u Belemu je protekla u znaku Nejmara.

Nejmar je postigao dva pogotka i na prvom mjestu vječne liste brazilskih golgetera prestigao legendarnog Pelea. Fudbaler saudijskog Al-Hilala je u dresu reprezentacije na 125 utakmica postigao 79 pogodaka, dok je Pele 77 puta bio strijelac.

Ipak, Nejmar nije dobro počeo utakmicu, jer je već u 17. minutu promašio penal, da bi četiri minuta kasnije dobio i žuti karton.

Brazil je poveo u 24. minutu - Rafinja je šutirao, Viskara odbranio, a Rodrigo odbijenu loptu sproveo u mrežu.

Pitanje pobjednika riješeno je početkom drugog dijela. Prvo se upisao Rafinja u 47, a onda je u 53. minutu drugi gol na utakmici postigao Rodrigo.

Do kraja meča se Nejmar dva puta upisao u listu strijelaca, dok je strijelac za Boliviju bio Abrego.