Poraz omladinaca od Srbije

Domaćin turnira slavio 3:0 golovima Aleksandra Stankovića i Jovana Miloševića iz penala, te Jovana Mijatovića iz igre

4262 pregleda 5 komentar(a)

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je od Srbije u 2. kolu turnira ,,Stevan Ćele Vilotić”.

Domaćin turnira slavio je 3:0 golovima Aleksandra Stankovića i Jovana Miloševića iz penala, te Jovana Mijatovića iz igre.

„Iako je rezultat visok, bila je ovo tvrda utakmica. Srbija je bila bolja u 1. poluvremenu, a povela je iz sumnjivog penala. U nastavku smo napravili izmjene i bili bolji u polju. Imali smo inicijativu, ali je falio završni pas za nešto konkretno. Iz naše greške smo primili drugi gol, da bi Srbija zatim postigla gol iz još jednog penala. Idemo dalje, sada se spremamo Mađarsku. Iza nas su dvije veoma teške utakmice, nadam se da ćemo uspjeti da se odmorimo i osvježimo”, rekao je selektor Goran Perišić.

Nakon dva kola, naša selekcija ima po pobjedu i poraz, jer je na startu savladala Francusku 2:0. U 3. kolu, u utorak od 15 časova, sastaju se Crna Gora i Mađarska.

SRBIJA - CRNA GORA 3:0

Kula - Stadion ,,Milan Sredanović”. Sudija: Dejan Trifković (Srbija). Strijelci: Stanković 44. penal, Mijatović 74, Milošević 90+2. penal. Žuti kartoni: Bubanja, Miranović (Crna Gora).

Srbija: Stefan Marinković, Aleksej Vukićević (od 67. Ivan Vasiljević), Vojin Serafimović, Marko Mladenović (od 64. Bogdan Mirčetić), Aleksandar Stanković, Mateja Bubanj (od 64. Jovan Milošević), Jovan Šljivić (od 67. Mihajlo Petrović), Jovan Mijatović, Stefan Bukinac, Jan Karlo Simić, Kosta Nedeljković.

Crna Gora: Benjamin Krijestarac, Luka Lečić, Bodin Tomašević, Dragan Miranović (od 83. Nikola Medojević), Marko Perović, Andrija Bulatović (od 83. Stefan Radojević), Stefan Golubović, Janko Vukićević (od 46. Miloš Vračar), Luka Bubanja (od 46. Lazar Maraš), Milan Roganović (od 59. Strahinja Tešović), Marko Vračar (od 59. Balša Mrvaljević).