Bokelj na vrhu, Iskra preokretom šokirala Otrant, prve pobjede Internacionala i Berana

Odigrana četiri meča petog kola Druge lige Crne Gore

12110 pregleda 4 komentar(a)
Baba Musa Alasan donio je Bokelju pobjedu i prvo mjesto, Foto: FSCG

Proboj Bokelja na prvo mjesto, veliki i neočekivani preokret u Ulcinju, te prve pobjede Internacionala i Berana - stvari su koje su obilježile nekompletnu, petu rundu Druge crnogorske fudbalske lige, u kojoj se nije igrao jedan meč (odložen je duel Podgorica - Lovćen).

Iskra, koja je imala samo jedan trijumf, gubila je 2:0 od Otrant-Olimpika, koji se šepurio u vrhu tabele. Vodili su izabranici Dejana Vukićevića golovima Miloša Mugoše u 5. i Anđela Rudovića u 26. minutu i malo ko je tada na stadionu na Velikoj plaži i pomislio da bi moglo da dođe do velikog preokreta.

Njega je režirao ofanzivac Danilovgrađa Vlado Gajić, koji je postigao sva tri gola - prva dva, u 45. i 68. minutu iz penala, a treći, odlučujući, u 85, iz igre. Za konačnih 2:3.

Preokret je viđen i u Danilovgradu, gdje je Internacional bio domaćin Grblju (2:1).

Poveli su gosti u nadoknadi prvog dijela golom Marka Đukanovića, bodove podgoričkom timu u nastavku donijeli su Haruka Kimura u 56. i Igor Vukčević u 67. minutu.

Berane je bilo bolje od Koma 3:2. Golove za domaće postigli su Mihailo Lončar u 8, Đorđe Magdelinić u 33. i Miodrag Rudan u 77. minutu, a za goste Marko Kažić u 59. i Vuk Ajković u 94.

U posljednjem meču kola, u derbiju Boke, Bokelj je pobijedio Igalo 2:1 i ostao sam na vrhu tabele.

Pobjedu domaćinu donio je napadač Baba Musa Alasan, golom u 85. minutu.

Kotorani su prethodno vodili golom Dragana Mirkovića u 33, izjednačio je Marko Stanković u 55.

Bokelj ima 11 bodova, Igalo je drugo sa devet, Otrant-Olympic ima osam, Kom sedam, Grbalj i Iskra po šest...