Kakva energija pod Goricom: Jovetić lansirao Crnu Goru - herojska pobjeda "sokola" nad Bugarskom za nastavak sna

Trijumf "hrabrih sokola" koji su skoro 40 minuta igrali s igračem manje

60729 pregleda 135 reakcija 101 komentar(a)
Ažurirano: 10.09.2023. 20:12h
Završeno
20:02h

Možda je baš ovakva pobjeda trebala crnogorskim fudbalerima - herojska, sa ogromnom željom da se prevaziđu sopstvene mogućnosti, da se neutrališe i to što je pola sata protivnik imao igrača više.

"Sokoli" su savladali Bugarsku 2:1 za drugi trijumf u kvalifikacijama za Euro, time su i nastavili da sanjaju da mogu do jednog od prva dva mjesta u grupi G.

Koliko je to realno, tek treba da se vidi, ali večeras je Crna Gora zaslužila aplauze i priznanje.

Ne toliko za igru koliko za energiju u posljednjih petnaestak minuta kada je, iako je trpjela šanse protivnika, vjerovala da može do tri boda i za to je na kraju nagrađena.

Nacionalni tim je nagradio Stevan Jovetić pogotkom u 96. minutu na centaršut Dritona Camaja, pa je situacija u grupi nešto povoljnija nego poslije remija u Kaunasu u četvrtak.

Crna Gora je u prvom poluvremenu bila bez ideje, a onda je u 43. minutu stvorila prvu šansu kada je Marko Bakić šutirao pravo u bugarskog golmana.

Tri minuta kasnije je naša selekcija povela golom Stefana Savića, a utakmica se okrenula u 59. minutu.

Tada je Igor Vujačić dobio drugi žuti karton, skrivio penal, ali je "novi život" Crnoj Gori dao golman Milan Mijatović koji je odbranio šut Despodova.

Bugarska je potom pritiskala, izjednačila u 79. preko Borukova, ali je crnogorski tim odbijao da se preda...

Fudbalska reprezentacija Crne Gore

Jovetić je zatresao prečku prije velikog naleta protivnika koji je imao tri šanse za preokret, da bi 96. minut donio vulkan emocija na stadionu pod Goricom.

Jovetić je otvorio akciju, dočekao pravovremen centaršut Camaja i zatresao mrežu...

20:00h

Kraj - Crna Gora je pobijedila Bugarsku 2:1, junak je bio Jovetić u 96. minutu.

19:57h

GOOOOL! Crna Gora ponovo vodi, strijelac je Jovetić u 96. minutu - pogodio je glavom na centaršut Camaja.

"Sokoli", koji igraju s igračem manje, sada su veoma blizu drugog trijumfa u kvalifikacijama.

19:51h

Osam minuta sudijske nadoknade, Bugarska pritiska i sa igračem više traži preokret pod Goricom.

19:49h

Tri ozbiljne prilike za Bugare u samo tri minuta.

Delev je prvo ostao sam na desetak metara kod kornera Bugarske, sreća pa je šutirao pravo u Mijatovića.

Već u narednom napadu su Bugari mogli do pogotka, pored gola je šutirao Jankov, a onda je blizu bio i Stojanov.

19:46h

Kakva šansa za Crnu Goru - Camaj je izveo korner, a Jovetić sa peterca sjajno šutirao glavom.

Nije imao sreće, pogodio je prečku.

19:44h

Na terenu su Marko Vukčević i Stefan Mugoša umjesto Marka Jankovića i Marka Bakića.

19:40h

Bugarska je izjednačila - 1:1 od 79. minuta.

Upisao se Borikov sa nekoliko metara pošto je Delev pogodio stativu.

Crna Gora je izgubila loptu na 40 metara od svog gola, oklijevao je Bakić, a kazna je bila surova.

19:37h

Petkov je bio u šansi - Bugarska je imala zicer za 1:1, lopta je prošla pored gola.

19:35h

Peh za Krstovića, koji je napustio teren zbog povrede. Zamijenio ga je Camaj u 76. minutu.

19:21h

Mijatović je odbranio penal Despodovu u 61. minutu!

Pročitao je iskusni golman napadača Bugarske i sačuvao prednost našoj selekciji koja će posljednjih pola sata igrati s desetoricom poslije isključenja Vujačića.

Milan Mijatović, Fudbalska reprezentacija Crne Gore

Kako je Mijatović odbranio šut sa 11 metara pogledajte ovdje.

19:19h

Šok za Crnu Goru u 59. minutu - Vujačić je skrivio penal nad Delevim i dobio drugi žuti karton.

19:14h

Mirnih desetak minuta nastavka pod Goricom.

19:05h

Počelo je drugo poluvrijeme, a na terenu je Stevan Jovetić.

Novi napadač Olimpijakosa je ušao umjesto Đurđevića.

18:51h

Crna Gora ima prednost na poluvremenu - vodi protiv Bugarske 1:0 nakon pogotka Stefana Savića.

Rezultat je definitivno bolji od igre, a Crna Gora je tri minuta prije gola imala i veliku šansu Marka Bakića.

Bugari su prvi zaprijetili, u 19. minutu je Milan Mijatović zaustavio Lukasa Petkova.

18:47h

GOOOOL! Vodi Crna Gora od prvog minuta sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Savić je zatresao mrežu Bugara poslije centaršuta Jankovića i udarca glavom Tomaševića.

18:43h

Konačno uzbuđenja i konačno šansa za Crnu Goru u 43. minutu.

Krstović je perfektno asistirao Bakiću, ovaj izašao sam ispred golmana, ali i šutirao pravo u njega.