Portugal ubjedljiv, BiH izgubila od Islanda

Slovačka savladala Lihtenštajn, Vels bolji od Letonije

11237 pregleda 0 komentar(a)
Radost Portugalaca, Foto: Reuters

Nakon šest odigranih utakmica u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo fudbaleri Portugala imaju maksimalan učinak.

Tim Roberta Martinesa je večeras na domaćem terenu bio ubjedljiv protiv Luksemburga (9:0), pa ima pet bodova više od Slovačke koja je bila sigurna protiv Lihtenštajna (3:0).

Portugal je pitanje pobjednika riješio u prvom poluvremenu kada su Gonsalo Ramoš i Inasio po dva puta tresli mrežu Luksemburga.

U nastavku se u listu strijelaca dva puta upisao Diogo Žota, a po gol su postigli i Rikardo Orta, Bruno Fernandeš i Žoao Feliks.

Portugal je večeras upisao najubjedljiviju pobjedu u istoriji.

U istoj grupi Slovačka je lako izašla na kraj sa Lihtenštajnom. Već u šestom minutu je bilo 3:0, a pogađali su Hancko, Duda i Mak.

Island je u finišu meča stigao do pobjede nad Bosnom i Hercegovinom (1:0). Gol vrijedan tri boda postigao je Finbogason u 92. minutu.

Vels je u gostima bio bolji od Letonije (2:0), a golove su postigli Remzi iz penala i Bruks.