"Vatromet" u Minhenu, Bajer u nadoknadi do boda protiv Bajerna (VIDEO)

Dva tima ostala na vrhu Bundeslige sa po 10 bodova nakon remija 2:2 na "Alijanc areni"

6508 pregleda 7 komentar(a)
Hari Kejn postiže gol za Bajern, Foto: Reuters

Nastavljene su najjače evropske fudbalske lige nakon dvije sedmice koje su bile rezervisane za nacionalne timove.

Prvi na programu bio je njemački derbi - Bajern Minhen i Bajer Leverkuzen remizirali su 2:2 u dramatičnom duelu na "Alijanc areni", u 4. kolu Bundeslige.

Poveli su domaći golom Harija Kejna u 4. minutu, izjednačenje "farmaceutima" donio je Alehandro Grimaldo spektakularnim pogotkom iz slobodnog udarca u 24.

Rezultat 1:1 stajao je na semaforu sve do finiša, a onda je Leon Gorecka u 86. minutu približio Bavrarce pobjedi.

Nisu se predavali gosti, koji su odigrali odličan meč, a do zasluženog poravnanja i boda stigli su golom Esekiela Palasiosa iz penala u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Obje ekipe su zabilježile su po tri pobjede i jedan remi i nalaze se na vrhu sa po 10 bodova.

U narednom kolu, Bajern će dočekati Bohum, dok će Bajer ugostiti Hajdenhajm.