Stop za Budućnost u Baru, Jezero opet na diobi 1. mjesta, pobjeda Mladosti

Odigrane četiri utakmice 8. kola domaćeg fudbalskog šampionata

43044 pregleda 48 reakcija 25 komentar(a)
Sa meča Mornar - Budućnost, Foto: FSCG

Fudbaleri Mornara prekinuli su seriju Budućnosti od tri vezane pobjede - 0:0 na Topolici, što je peti remi Barana u dosadašnjih osam kola Meridianbet 1. Crnogorske fudbalske lige.

Pauza u prvenstvu kao da je usporila tim Mladena Milinkovića, koji nije bio na nivou nekih ranijih predstava, čak su i domaći bili opasniji u prvom poluvremenu.

Šutevi Račića i Dubljevića završili su, međutim, pravo u danas odličnog golmana Budućnosti Filipa Domazetovića.

U nastavku, nešto bolja igra Budućnosti, ulazak Vasilija Adžića pomjerio je težište dešavanja na polovinu domaćih.

Dobru šansu za Budućnost imao je Sekulić, a onda je stigla zlatna prilika - igrao se 54. minutu kada je lopta pogodila Ljuticu u ruku, nakon centaršuta Adžića.

Gosti su dobili penal, ali je udarac Balše Sekulića bravurozno odbranio golman Mornara Stefan Popović.

Podgoričani do kraja mača nisu dobili ni približno takvu šansu, napadali su ali bez učinka, Mornar bio opasan iz kontri - ostalo je 0:0.

Budućnost je i dalje prva, ali samo zbog bolje gol razlike od Jezera - otkrovenja dosadašnjeg dijela prvenstva.

Ekipa Ivana Brnovića je na gostovanju Rudaru u Pljevljima već u prvom napadu stigla do gola i pobjede - 52 sekunde su bile dovoljne Balši Toškoviću da zatrese mrežu i postavi, ispostaviće se, konačan rezultat (0:1).

Rudar je ostao na jednoj pobjedi i jednom postignutom golu ove sezone.

Drugu pobjedu u šampionatu, a prvu sa novim trenerom, Radisavom Dragićevićem upisali su fudbaleri Mladosti.

Mladost je u Donjoj Gorici savladala Arsenal iz Tivta, klub na čijoj klupi je prošle sezone sjedio Dragićević - 2:1.

U prvom dijelu nije bilo pogodaka, a onda je Mladost u 49. minut povela kada je Abdulahi zatresao mrežu na drugom meču zaredom.

Pet minuta kasnije napad gostujuće ekipe je tekao sa lijeve strane, lopta je u petercu došla do Bobana Đorđevića, koji je bio siguran.

Do finiša susreta nije bilo previše uzbuđenja, a onda je u 89. minutu nakon jednog kornera lopta srećno došla do Jovana Vujisića, koji je sproveo u mrežu.

Fudbaleri Petrovca nisu pobijedili ni u četvrtom meču zaredom - ekipa Dušana Ivanovića večeras je na domaćem terenu igrala neriješeno sa Jedinstvom (1:1).

Petrovac je treći meč zaredom igrao neriješeno, a poveo je u 35. minutu kada je Zoran Mikijelj, glavom nakon kornera preko dvojice igrača Jedinstva, postigao gol.

Početkom nastavka Jedinstvo je imalo dobru šansu, ali je Žarka Koraća zaustavio Marko Kordić, da bi u 53. minutu gosti izjednačili preko Brandaa.

Do kraja meča domaći su imali dvije dobre, ali su Lazar Lambulić i Marko Franeta bili neprecizni.

MORNAR - BUDUĆNOST 0:0

RUDAR - JEZERO 0:1