Lajpcig u formi, Dortmund dobio preokretom

Lajpcig sva tri gola dao do poluvremena, Mats Humels riješio utakmicu u Frajburgu

6656 pregleda 0 komentar(a)

Efikasno fudbalsko popodne u Bundesligi - na svakoj utakmici viđena su najmanje tri gola. Prvi je pitanje pobjednika riješio Lajpcig na Red Bul areni je do poluvremena vodio sa 3:0 protiv Augsburga, do kraja je ostao taj rezultat.

Sjajnu formu ekipe krunisali su Simons u 7. minutu, Openda je četiri minuta kasnije uz asistenciju upisao i gol, baš kao i Simons.

Raum se u 27. minutu pogodio na asistenciju Danca Jusufa Paulsena.

Borusija Dortmund je "iščupala" trijumf u Frajburgu, poveli su "milioneri" preko Humelsa u 11. minutu da bi domaćin sa dva gola, Holera i Hoflera u nadoknadi na pauzu pošao sa prednošću.

Izjednačio je Malen u 60. minutu, da bi nakon isključenja Hoflera u 82, Humels riješio pitanje pobjednika šest minuta kasnije. u Nadoknadi se upisao i kapiten Marko Rojs za konačnih 4:2.

Volfsburg je kući dobio Union Berlin sa 2:1, dok je Hofenhajm slavio u Kelnu 3:1, identično je i Štutgart pobijedio u Majncu, uz het - trik Girasija.