Barsina petica za noć na vrhu, prvi golovi za Feliksa i Kansela

Katalonci savladali Betzis 5:0 i time bar na noć postali lideri La Lige, jer imaju bod više od Real Madrida, koji sjutra dočekuje Real Sosijedad

6049 pregleda 2 komentar(a)
Žoao Feliks slavi gol za 1:0 protiv Betisa, Foto: Reuters/Albert Gea

Nije Barselona blistala od početka sezone, možda nije ni zaslužila 10 bodova poslije četiri gola, ali je u 5. rundi pokazala pravo lice.

I to protiv tima kojem često daje pet golova - četvrti put u posljednjih pet godina, Katalonci su izbrojali do pet protiv Betisa i slavili 5:0.

Time su bar na noć lideri La Lige, jer imaju bod više od Real Madrida, koji sjutra dočekuje Real Sosijedad.

Žoao Feliks je prvi put bio starter u dresu "blaugrane" i dao prvi gol u 25. minutu.

Na 2:0 je povisio Robert Levandovski u 32, da bi u 62. Feran Tores postao prvi igrač Barse koji je dao gol iz slobodnog udarca nakon maja 2021. i magije Lionela Mesija na gostovanju Valensiji.

U 66. minutu je pogodio Rafinja, a u 81. je prvijenac za Barsu postigao i drugi Portugalac, Žoao Kanselo.