Igalo preuzelo vrh, remi u derbiju u Ulcinju, Grbalj bolji od Lovćena

Danas svi mečevi 7. kola Druge lige

6042 pregleda 1 komentar(a)

Otrant i Bokelj remizirali su 1:1 u Ulcinju, u derbiju 7. kola Druge crnogorske fudbalske lige.

Kotorani su bili mnogo bliži pobjedi i potvrdi prvog mjesta - poveli su u 11. minutu golom Dejana Pepića i vođstvo su čuvali sve do samog finiša.

Tada je, tri minuta prije kraja, Japanac Ajumi Nišimura pogodio za 1:1 na asistenciju Marka Burzanovića.

Remi Bokelja iskoristilo je Igalo - 3:0 u Beranama, za preuzimanje liderske pozicije zbog bolje gol-razlike.

Nelson Augustin Kordoba u 11, Milovan Ilić u 21. i Stefan Čobeljić u 60. minutu lansirali su goste, koji sada imaju 16 bodova, isto koliko i Bokelj, a tri više od Otranta.

U duelu gradskih rivala, Podgorica je na "DG areni" savladala Kom 3:1 i ostala sama na 4. mjestu sa 11 bodova.

Kristijan Radunović je u 18. minutu doveo domaće u vođstvo, izjednačio je Boško Ljumović u 29. Do pobjede, Podgorica je stigla zahvaljujući Japancu Takeru Komijau, koji je pogađao u 34. i 50. minutu.

Grbalj je u Radanovićima pobijedio Lovćen 2:1.

Poveli su domaći u 4. minutu golom Nikole Obretkovića glavom nakon kornera, a prednost je udvostručio Vasilije Čavor u 64.

Lovćen je smanjio u 73. minutu golom Tacuta Sensuia i mogao do izjednačenja u finišu - ostalo je 2:1.

Internacional je na stadionu Koma pobijedio Iskru 1:0, a jedini gol postigao je Igor Vukčević u 43. minutu.