Bakić pogodio u derbiju za titulu u Bjelorusiji, Đukanovićeva majstorija ublažila poraz od lidera

Povremeni crnogorski reprezentativac dao gol u pobjedi nad najvećim rivalom Dinama iz Minska za titulu prvaka Bjelorusije, Nemanom, a njegov tim je pobijedio 2:1 i ima šest bodova, ali i utakmicu više od tima iz Grodnog

6916 pregleda 4 komentar(a)
Dušan Bakić u dresu kluba iz glavnog grada Bjelorusije, Foto: dinamo-minsk.by

Dinamo iz Minska nije bio šampion Bjelorusije od 2004. godine, ali bi ove sezone mogao da prekine post.

Ako bude tako, jedan od heroja biće Dušan Bakić - povremeni crnogorski reprezentativac je dao gol u pobjedi nad najvećim rivalom za tron, Nemanom, a njegov tim je pobijedio 2:1 i ima šest bodova, ali i utakmicu više od tima iz Grodnog.

Bakić, kojeg su navijači Dinama proglasili za najboljeg igrača kluba u julu i avgustu, iskoristio je grešku golmana gostiju u 8. minutu i donio vođstvo svom timu. To mu je bio sedmi gol u prvenstvu, a treći vezani. Ima i šest asistencija na 18 nastupa.

Neman je izjednačio u 61. minutu, ali je već u 64. Zorin donio novu prednost i veliku pobjedu klubu iz glavnog grada.

Novi gol, i to izvanredan, postigao je još jedan crnogorski reprezentativac, Viktor Đukanović.

Mladi napadač je ušao na poluvremenu, kada je Hamarbi na svom terenu gubio 2:0 od Malmea, lidera Alsvenskana, a 19-godišnji Nikšićanin je u 83. minutu sjajno odapeo sa ivice šesnaesterca za konačnih 1:3.