LŠ, prva noć: Pobjede favorita, petica Barselone i čudo u Rimu

15696 pregleda 1 komentar(a)

Odigrane su utakmice prvog kola Lige šampiona u grupama E, F, G i H.

Ovo je rezime po grupama, uz tabele.

Grupa E

Fejnord je krenuo pobjedom protiv Seltika (2:0). Domaći su načeli goste u nadoknadi prvog poluvremena, da bi Škoti sredinom nastavka ostali s dva igrača manje - isključeni su Lagerbilke, pa Hold.

Nije pomogao ni odbranjeni penal Džoa Harta, Holanđani su dali drugi gol.

Pravo čudo dogodilo se u Rimu, gdje je bod Laziju protiv Atletika u 95. minutu donio golman Ivan Provedel. Adam Marušić za domaće i Stefan Savić za goste bili su na terenu svih 90 minuta.

Fejnord - Seltik 2:0

Stengs 45+2, Jahanbakš 76.

Lacio - Atletiko M. 1:1

Provedel 90+5. - Barios 29.

Grupa F

Pari Sen Žermen je početkom nastavka slomio otpor Borusije Dortmund i preuzeo prvo mjesto najjače grupe nakon ranijeg remija bez golova Milana i Njukasla na "San Siru".

PSŽ - Dortmund 2:0

Mbape 49 (penal), Hakimi 58.

Milan - Njukasl 0:0

Grupa G

Crvena zvezda je šokirala Mančester siti golom pred kraj prvog poluvremena, ali nije dugo trebalo šampionu Evrope da preokrene u nastavku i spriječi senzaciju.

U ranijem terminu u ovoj grupi Lajpcig je na gostovanju dobio Jang Bojs sa 3:1.

Mančester siti - Crvena zvezda 3:1

Alvares 47, 60, Rodri 73. - Bukari 45.

Jang Bojs - Lajpcig 1:3

Elija 33. - Simakan 3, Šlager 73, Šeško 90+2.

Grupa H

Fantastično je Barselona otvorila Ligu šampiona, postigavši čak pet golova debitantu u evropskoj eliti, belgijskom Antverpenu

Goleada je gledana i u Hamburgu, gdje su igrali Šahtjor i Porto, a sva četiri gola pala su u prvih pola sata. Portugalci su slavili 3:1.

Barselona - Antverpen 5:0

Žoao Feliks 11, 66, Levandovski 19, Batailje (autogol) 23, Gavi 54.

Šahtjor - Porto 1:3