Tomaševićeva Astana ubjedljivo izgubila u Zagrebu, Kuč i Balkani hrabro pali u Češkoj

Kompletirani mečevi 1. kola Lige konferencija

7450 pregleda 0 komentar(a)

Dinamo je u Zagrebu pobijedio Astanu 5:1 u prvom kolu grupe C Lige konferencija.

Bruno Petković dao je dva gola za "modre", a po jedan Bulat, Marin i Halilović. Počasni gol za Kazahstance, za koje je svih 90 minuta igrao Žarko Tomašević, postigao je Jermen Hovhanisjan.

U istoj grupi, Plzenj je u Češkoj pobijedio Balkani sa Kosova 1:0.

Dugo su odolijevali gosti, sa crnogorskim internacionalcem Edisom Kučem sa kapitenskom trakom oko ruke, ali su domaći u 73. minutu preko Kalvaha slomili otpor tima iz Suve Reke. Kuč je u nadoknadi dobio žuti karton, a golman Damir Ljuljanović je sve to gledao sa klupe.

Debitant u grupnoj fazi Uefinog takmičenja, islandski Brejdablik, ostavio je dobar utisak na gostovanju Makabiju u Tel Avivu, uprkos porazu 3:2, baš kao i drugi debitant sa sjevera, Klaksvik (Farska Ostrva) koji je poražen 2:1 od Slovana u Bratislavi.