Misa Kuč riješila duel u Toršavnu

Crnogorske fudbalerke slavile u premijernoj utakmici Lige nacija nad selekcijom Farskih Ostrva sa 1:0

4092 pregleda 124 reakcija 1 komentar(a)
Misa Kuč uradila šta najbolje zna - daje golove!, Foto: FSCG

Sa premijerne utakmici na Farskim Ostrvima u Ligi nacija, crnogorske fudbalerke vraćaju se sa tri boda! Izabranice selektora Mirka Marića pobijedile su večeras u Toršavnu doamću selekciju sa 1:0.

U C Ligi nacija, grupi 3, naše fudbalerke zauzimaju čelnu poziciju na tabeli, jer je Azerbejdžan remizirao sa Kiprom (1:1).

Naše fudbalerke bile su bolje od domaćih igračica u Toršavnu, a Armisa Kuč je na asistenciju Anđele Tošković riješila utakmicu pogotkom u 21. minutu.

Kuč je imala po šansu na početku utakmice a u finišu prvog poluvremena Jelean Vujadiniovićiz dobrog pokušaja glavom nije uspejla da savlada Joensen.

I u nastavku je naša selekcija bila opasna, ali Kuč i Helena Božić nijesu bile precizne.

Crna Gora narednu utakmicu igra već u utorak, 26. septembra od 18 sati, protiv selekcije Azerbejdžana na DG areni.

FARSKA OSTRVA - CRNA GORA 0:1

Toršavn. - Stadion Torsvolur. Sudija: Brit Bragadotir (Island). Golgeterke: Armisa Kuč 21. minut. Žuti karton: Đoković (Crna Gora)

Farska Ostrva: Eluva Joensen, Julija Mortensen, Birita Rajan, Sara Lamhauge, Asija Johanesen, Suniva Kristijansen, Ejdver Klakstein, Jensa Torolvsdotir, Mona Rasmusdotir (od 72. Fredrika Klementsen), Hajdi Sevdal, Rebeka Benbakura (od 86. Malena Olsen).

Crna Gora: Anastasija Krstović, Aleksandra Popović, Maja Šaranović, Tatjana Đurković, Helena Božić, Jelena Karličić, Jasna Đoković, Slađana Bulatović, Jelena Vujadinović (od 89. Milica Radunović), Anđela Tošković, Armisa Kuč.