Debakl Šefilda, goleada Njukasla i osam različitih strijelaca

Njukasl večeras u gostima savladao Šefild junajted 8:0

6293 pregleda 1 komentar(a)
Slavlje fudbaera Njukasla, Foto: Reuters

Šesto kolo u Engleskoj završeno je ubjedljivom pobjedom Njukasla, koji je u gostima savladao Šefild junajted 8:0.

Njukasl je večeras izjednačio drugu najubjedljiviju pobjedu u istoriji kluba - "svrake" su 19. septembra 1999. godine identičnim rezultatom savladale Šefild Venzdej.

Najubjedljiviju pobjedu u istoriji Njukasl je zabilježio petog oktobra 1946. godine kada je u Drugoj diviziji savladao Njuport 13:0.

Ovo ipak nije najubjedljivija pobjeda nekog tima u istoriji Premijer lige - prvo mjesto drže Lester, Liverpul i Mančester junajted. Lester je prije četiri godine savladao Sautempton 9:0, dok je Livepul identičnim rezultatom prošle sezone pobijedio Bornmut.

Mančester junajted je dva puta slavio 9:0 - protiv Ipsviča 1995. i Sautemptona 2021. godine.

Njukasl je danas stigao do druge pobjede zaredom, dok je Šefild i dalje bez pobjede, pa je sa jednim bodom zakucan za dno tabele.

A na "Bramal Lejnu" je sve bilo riješeno nakon 35 minuta kada su gosti imali tri gola prednosti. Mrežu domaćina je prvo zatresao Longstaf, a onda štoperi Burn i Botman.

Goleadu je u drugom poluvremenu nastavio Vilson, a poslije njega su se u listu strijelaca upisali Gordon, Almiron, Gimaraeš i Isak.

Meč je obilježio fudbaler Njukasla, Tripije koji je imao tri asistencije.