Majorka dva puta vodila, Barsa stigla do boda

Majorka i Barselona igrali neriješeno - 2:2

4971 pregleda 0 komentar(a)
Lopes postiže drugi gol, Foto: Reuters

Nakon pet pobjeda zaredom, Barselona je zaustavljena u La Ligi - "blaugrana" je večeras remizirala u gostima sa Majorkom (2:2), pa Real Madrid ili Đirona imaju priliku nakon sjutrašnjih mečeva da preuzmu prvo mjesto na tabeli.

Majorka je večeras dva puta vodila, Barsa dva puta stizala, ali nije uspjela da dođe do prokreta.

Domaćin je poveo u osmom minutu - poslije velikog kiksa Ter Štegena lopta je došla do Sančesa koji je prvi put blokiran, da bi kod drugog centaršuta na pravom mjestu bio Murići.

Barsa je poslije primljenog gola prijetila preko Ferana Toresa i Rafinje, koji je, tri minuta prije odlaska na odmor izjednačio odličnim udarcem sa oko 20 metara.

Rafinja, ali i Žoao Feliks su mogli da kreiraju preokret, ali je Brazilac nakon prodora šutirao preko gola, dok je kod pokušaja Portugalca dobro reagovao Rajković, a onda je lopta pogodila stativu.

Na poluvremenu je ipak vodila domaća ekipa, a za to je bio zaslužan Prats - Rajković je poslao jednu loptu, Murići je proslijedio glavom, a Prats samo skrenuo pored Ter Štegena.

Gosti su do gola i boda stigli u 72. minutu kada je Rafinja asistirao, a na pravom mjestu bio Fermin Lopes.

Majorka je do kraja imala dvije šanse, obje Larin, ali nije zatresao mrežu.