Siti ostao bez jednog trofeja, Njukasl se plasirao u osminu finala Liga kupa

U narednu rundu se plasirali Liverpul, Arsenal i Čelsi

4793 pregleda 1 komentar(a)
Isak postiže gol, Foto: Reuters

Fudbaleri Njukasla savladali su večeras na domaćem terenu, u 3. kolu Liga kupa, Mančester siti (1:0) i izbacili ga iz ovog takmičenja.

Siti je tako već ostao bez jednog trofeja u sezoni, a meč je odlučio Isak u 53. minutu, poslije asistencije Žoelintona.

Liverpul je nakon preokreta na "Enfildu" savladao Lester (3:1) i plasirao se u osminu finala.

Gosti su poveli već u trećem minutu preko Mekatira, a "redsi" su u drugom poluvremenu preko Gakpa, Žote i Sobošlaja stigli do trijumfa.

Čelsi je pogotkom Džeksona savladao Brajton (1:0), dok je Arsenal u gostima bio bolji od Brentforda (1:0), a jedini gol je postigao Nelson.

Vest Hem je minimalnim rezultatom savladao u gostima Linkoln, a gol je postigao Souček, dok je Everton pobijedio u gostima Aston Vilu 2:1. Strijelci za "karamele" bili su Garner i Kalvert-Luin, a za domaće je pogodio Kamara.