Nesrećni Liverpul potonuo u 96. minutu, Matip autogolom poništio sve što su „redsi” uradili sa devetoricom na terenu

"Redsima" u derbiju 7. kola Premijer lige poništan čist gol, jer su sudije u VAR sobi pogrešno izvukle linije kod pogotka Luisa Dijasa?! Da im bude još teže, pobrinuo se Žoel Matip autogolom za poraz 2:1 na gostovanju Totenhemu

8680 pregleda 1 komentar(a)

O derbiju 7. kola Premijer lige će se pričati godinama, i zbog završnice i zbog nestvarne greške sudije.

„Redsi” su poraženi na gostovanju Totenhemu 2:1 autogolom Žoela Matipa u 96. minutu, nakon što su od 69. odolijevali sa dva igrača manje.

Da stvar po Jirgena Klopa i i njegove igrače bude još teža, Spasi od tog isključenja Dioga Žote nisu napravili nijednu šansu.

Osim Matipovog autogola, meč će se pamtiti i po nestvarnoj grešci sudija u VAR sobi, jer su pogrešno izvukle linije kod pogotka Luisa Dijasa?! Zbog toga će se Udruženje sudija izviniti velikanu sa "Enfilda" čim se završi meč, javio je novinar pouzdanog "Atletika", Sajmon Hjuz.

Posts from the soccer community on Reddit

Malo prije toga, pregledom snimka je pravilno poništen žuti i dodijeljen crveni karton Kurtisu Džonsu, a svu tu pometnju je Totenhem iskoristio da povede golom Heung-Min Sona u 36. minutu, nakon sjajne akcije Džejmsa Medisona i Rišarlisona.

Liverpul je, ipak, izjednačio pogotkom Kodija Gakpoa u nadoknadi 1. poluvremena, ali je u 69. ostao sa devetoricom na terenu, nakon drugog žutog kartona Dioga Žote. Pitanje je, međutim, da li je Portugalac uopšte trebalo da dobije i prvu opomenu, a druga je možda bila malo prestroga, jer se čini da je i nad njim mogao da bude suđen faul...

Sparsi su do kraja napadali, ali nisu stvorili nijednu veliku šansu. I onda je Matip rasplakao svoje, a razgalio navijače Totenhema, iako je i njima jasno da njihov tim nije zaslužio pobjedu...