Mudrik konačno pogodio, Čelsi slavio protiv Fulama

"Plavci" slavili 2:0

5506 pregleda 2 komentar(a)
Mudrik proslavlja gol, Foto: Reuters

Nakon više od mjesec dana fudbaleri Čelsija su slavili u Premijer ligi - "plavci" su večeras u sedmom kolu slavili na gostovanju Fulamu 2:0.

Čelsi je prvu pobjedu u ligi upisao 25. avgusta protiv Lutona, potom na tri meča nije pobijedio, ali ni postigao gol, da bi večeras dva puta pronašao put do mreže rivala.

A ekipa Maurisija Poketina je povela u 18. minutu - Kolvil je centrirao, lopta preletjela Diopa i došla do Mudrika, koji je postigao prvi gol u karijeri u dresu Čelsija. Ukrajinac je 15. januara potpisao za Čelsi, najavljen je kao veliko pojačanje, ali nije igrao na nivou.

Minut nakon prvog, gosti su postigli i drugi gol, a ovog puta je strijelac bio Armando Broja, nakon greške Tima Rima.

Čelsi je u nastavku mogao i do trećeg pogotka, Matsen je pogodio okvir gola, a potom je Leno zaustavio Fernandesa.

Fulam je u drugom poluvremenu igrao dobro, Silva je uveo Vinisijusa koji je prijetio gostima, a dobru priliku je imao i srpski reprezentativac Saša Lukić, ali ga je zaustavio Sančes.