Union u Dortmundu vezao sedmi poraz, napadač iz Gvineje gospodari ligama petice

Borusija Dortmund nanijela Unionu sedmi uzastopni poraz, nakon 7. kola na kontu napadača "švaba" Girasija je 13 golova

6842 pregleda 0 komentar(a)
Rierson je potvrdio trijumf, Foto: REUTERS

Borusija Dortmund produbila je krizu Union Berlina, pošto su "milioneri" slavili preokretom domaću pobjedu u 7. kolu Bundeslige - 4:2 (1:2).

Nikla sFulkrug je domaće doveo u vođstvo u 7. minutu.

Dva minuta kasnije izjednačio je Gosens, da bi Bonući u 31. postavio rezultat poluvremena.

U nastavku bolji Dortmund i Šloterbek izjednačuje u 49, da bi rezervista Brandt doveo domaćina u vođstvo u 54. minutu.

Rierson je postavio konačan rezultat u 71. minutu.

Umoran i povredama desetkovan napad Lajpciga nije uspio do gola protiv Bohuma na Red Bul areni (0:0). Domaćinu nisu za gol bila dovoljna ni dva penala. U 27. Manuel Rajmen je odbranio Simonsu a u 61. i Emilu Forsbergu .

Štutgart je nastavio niz odličnih reultata jer je preokretom na "Gotlib Dajmleru" savladao Volfsburg uz het -trik Serhi Girasija - 3:1.

Napadač iz Gvineje je prvi u ligama petice došao do 10 golova a sada već na kontu ima 13 u Bundesligi,

Darmštat je slavio u Augsburgu sa 2:1.