Dva pogotka mladog Saragose, Granada zaustavila Barselonu

Granada i Barselona igrali neriješeno - 2:2

5070 pregleda 1 komentar(a)
Saragosa proslavlja gol, Foto: Reuters

Ni u četvrtom meču zaredom fudbaleri Barselone nisu uspjeli da savladaju Granadu - duel 9. kola La Lige završen je 2:2.

Granada je vodila 2:0, ali je u nastavku odlučila da se brani, što, ispostavilo se, nije bila dobra odluka.

Domaćin je poveo već poslije 17 sekundi - gosti su krenuli sa centra, ali su brzo izgubili loptu, pa je mladi Brajan Saragosa matirao Ter Štegena.

Bilo je ovo veče mladog Saragose, ali na kraju i pored njegove dobre partije domaćin nije mogao da stigne do trijumfa. Saragosa je u 29. minutu prevario Kundea, postigao drugi gol i najavio izenanđenje.

Ipak, do kraja prvog poluvremena gosti su smanjili, a strijelac je bio Jamal u sudijskoj nadoknadi. Mladi fudbaler je bio sam na drugoj stativi, gdje je dočekao asistenciju Feliksa.

U drugom poluvremenu je Fereira odbranio udarac Feranu Toresu, potom je Arauho bio neprecizan, a onda je u 86. minutu Roberto izjednačio.

Granada je nakon drugog primljenog gola mogla do novog vođstva, šansu je imao Saragosa, ali je pogodio stativu.

Na drugoj strani je gol postigao Feliks, ali je pogodak poništen, jer je Feran Tores prema procjeni sudije bio u ofsajdu.

Barselona je večeras ostala bez Kundea, koji je zbog povrede koljena morao ranije da izađe iz igre.