Plasman u grupnu fazu izborili Sevilja, Napoli i Seltik
3 komentar(a)
Maribor, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.08.2017. 20:52h

Maribor je ponovo dio evropske elite. Šampion Slovenije napravio je još jedan rezultat za ponos - u revanšu plej-ofa za Ligu šampiona, savladao je izraelski Hapoel Ber Ševu 1:0.

Gol za plasman u grupnu fazu postigao je Viler u 15. minutu.

Rijeka nije uspjela, poražena je i drugi put od Olimpijakosa. Grčki tim je slavio na Rujevici, rezultatom 1:0, pogotkom Marka Marina u 25. minutu.

Napoli je pokazao da je mnogo bolji od Nice.

Golovima Kaljehona i Insinjea slavio je 2:0 i na Azurnoj obali.

U eliti je i Sevilja, koja je hodala po ivici u duelu sa Bašakšehirom.

Nakon pobjede 2:1 u Istanbulu, španski tim je gubio u revanšu, zatim preokrenuo, ali su gosti u 83. minutu poravnali na 2:2.

Imali su još desetak minuta za treći gol, ali nisu uspjeli.

Seltik je sačuvao veliki 5:0 protiv Astane, ali imao i malo problema u Kazahstanu.

Domaćin je vodio 4:1, da bi Ničam i Grifits u finišu ublažili poraz škotskog šampiona.

Astana - Seltik 4:3 - 0:5

Ajer 26. (autogol), Mužikov 48, Tvumasi 49, 69 - Sinkler 34, Ničam 81, Grifits 90.

Maribor - Hapoel Ber Ševa 1:0 - 1:2

Viler 15.

Sevilja - Bašakšehir 2:2 - 2:1

Eskudero 52, Ben Jeder 75. - Elija 17, Viska 83.

Nica - Napoli 0:2 - 0:2

Kaljehon 48, Insinje 89.

Rijeka - Olimpijakos 0:1 - 1:2

Marin 25.

Srijeda: Slavija - APOEL - 0:2, CSKA - Jang bojs - 1:0, FCSB - Sporting - 0:0, Liverpul - Hofenhajm - 2:1, Kopenhagen - Karabag - 0:1