Švajcarci u finišu spriječili senzaciju

Remi u Sent Galenu (3:3)

8561 pregleda 0 komentar(a)

Švajcarska je lider grupe I kvalifikacija za Euro, nema poraz nakon sedam kola, ali ima čak tri remija.

Posljednji je upisala kod u Sent Galenu protiv Bjelorusije (3:3) u duelu u kojem je dugo vodila, onda gubila 3:1 prije nego je pronašla način da izbjegne senzaciju.

Šaćiri je u 28. minutu donio prednost domaćinu, da bi gosti s tri pogotka u periodu od 61. do 84. minuta došli na korak od trijumfa (pogađali su Ebong, Poljakov i Antilevski).

Posljednju riječ je, ipak, imao favorit - bod sastavu Murata Jakina osigurali su Akanđi u 89. i Amduni u 90.

Švajcarska ima 15 bodova, dva više od Rumunije koja večeras ne bi trebalo da ima problema sa Andorom u Bukureštu (20.45).

Češka je tek u 76. minutu golom Součeka iz penala savladala Farska Ostrva (1:0), dok je Gruzija bila ubjedljiva protiv Kipra - 4:0.