Portugal se prošetao Zenicom, Holanđani slavili u Atini

Slovačka savladala Luksemburg 1:0 i došla nadomak Evropskog prvenstva

11293 pregleda 0 komentar(a)
Ronaldo protiv Kolašinca i Gazibegovića, Foto: Reuters

Nakon osam odigranih utakmica u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo fudbalska reprezentacija Portugala ima maksimalan učinak.

Portugalci su ranije obezbijedili plasman na Euro, a večeras su, u 8. kolu, savladali u Zenici Bosnu i Hercegovinu 5:0.

Svih pet pogodaka Portugalci su postigli u prvom poluvremenu, a poveli su već u 5. minutu kada je Kristijano Ronaldo pogodio iz penala.

Ronaldo je 15 minuta kasnije postigao i drugi gol, a onda su mrežu Šehića tresli Bruno Fernandeš, Žoao Kanselo i Žoao Feliks.

Bosna i Hercegovina dva kola prije kraja ima samo devet bodova i nalazi se na pretposljednjem mjestu.

A bitnu pobjedu je zabilježila Holandija koja je večeras na "OPAP areni" u Atini pobijedila Grčku 1:0.

Holanđani su do pobjede stigli u 93. minutu kada je Virdžil van Dajk postigao gol iz penala.

"Lale" su i u prvom dijelu imale jedanaesterac, ali je Veghorst bio neprecizan.

Holandija i Grčka imaju po 12 bodova, ali Grci imaju meč više. Grčka do kraja kvalifikacija dočekuje Francusku, dok Holandija igra kod kuće sa Republikom Irskom i u gostima sa Gibraltarom.

A blizu odlaska na Evropsko prvenstvo je Slovačka koja je večeras u gostima savladala Luksembrug 1:0.